Witaj na
         www.cinekball.pl

     Skarbnicy wiedzy na
     temat trzech anime,
    jakimi są Dragon Ball,
      Naruto oraz Bleach.

    Życzę miłego pobytu. 
 


»  News
»  Sklepik
»  Konkurs
»  Dotacje
»  Toplisty
»  Programy
»  Redakcja
»  Wymiana
»  Wyniki Sond
»  Historia Strony
»  Admin
»  FAQ»  Naruto ?
»  M. Kishimoto
»  Chakra
»  Klasyfikacja»  Gify

»  Gify

»  Środki Masowego Przekazu

Zobacz System reklamy Test
a także .
Ilość osób online : 2

 
»  main / Historia Strony


Wszystko zaczęło się wtedy gdy postanowiłem nauczyć się HTMLa, zacząłem pisać różne proste rzeczy i wpadając na pomysł przetestowania moich zdolności postanowiłem napisać jakąś prosta stronę. Jako że leciał wtedy Dragon Ball to właśnie on stał się tematem mojej przyszłej strony. I tak powstała strona o anime Dragon Ball, daty jej powstania niestety nie pamiętam. Jednakże nie była ona od razu umieszczona w internecie. Jej wygląd ... niestety nigdzie nie udało mi się jej znaleźć co oznacza że po prostu już jej nie mam, pozostały tylko wspomnienia więc spróbuję ją opisać ... tło było czarne, na stronie głównej miała wycentrowane zielono-brązowe guziki które prowadziły do poszczególnych działów, była ona bardzo prosta, jednak była to moja pierwsza strona i byłem z niej dumny.

Gdy coraz bardziej wtajemniczałem się w język HTML oraz poznawałem różne skrypty Javy postanowiłem ją trochę zmodernizować oraz pochwalić się nią przed innymi i wrzucić do Internetu. Miałem wtedy modem, pamiętam piękny głos łączenia się z siecią ... I tak musiałem znaleźć jej jakiś sensowny adres, ponieważ pełno stron miało w nazwie adresu Dragon Ball nie chciałem jej też tak nazywać ponieważ nie lubię rzeczy powtarzających się. I tak oto w genialny sposób z połączenia mojego nicka CINEK oraz nazwy anime Dragon Ball oraz darmowym komponentom Prv.pl powstał pierwszy adres mojej strony - www.cinekball.prv.pl który funkcjonuje aż do dziś. Patrząc w newsy, data jej wrzucenia będzie datą jej powstania, jest to 1 listopada 2001, dziwna data, sam nie wiem czemu akurat postanowiłem wrzucić ją akurat w święto Zmarłych no ale cóż mogę teraz na to poradzić. Strona zawierała tak zwane pływające ramki, oraz po najechaniu na link w menu pojawiały się strzałki które się ruszały, kolory były podobne do wersji pierwszej. Byłem z niej bardzo zadowolony, jednak iż łączyłem się z Internetem za pośrednictwem modemu strona nie mogła się tak rozwinąć jak inne serwisy które wtedy były na scenie anime. Wtedy popularność Dragon Balla była niesamowita ponieważ był on emitowany w telewizji. Strona była uaktualniana i prowadzona przez ponad pół roku jednak rachunki za telefon nie dawały spokoju ani mnie ani rodzicom przez co zrezygnowałem z jej prowadzenia jednak nigdy nie znikła ona z Internetu.

W ciągu następnych dwóch lat założyłem sobie stały Internet oraz zacząłem próbować robić prostą grafikę. Jako że zawsze pamiętałem o mojej stronie postanowiłem wypróbować właśnie na niej moje umiejętności i ponownie zacząć o nią dbać. Tak też powstała kolejna wersja strony, była szara, układem podobna do wcześniejszej, nie miała ona suwaków lecz skrypt za pomocą którego można było przesuwać tekst, moim zdaniem miała niezwykły klimat.

Próbując poszerzać moją wiedzę w różnych dziedzinach tworzenia stron postarałem się o odsłonę strony którą do dziś bardzo miło wspominam. Strona przeszła oficjalnie na adres www.cinekball.glt.pl oraz próbując załatwić serwer by fani mogli ściągać różne multimedia doszedłem do porozumienia z dwoma sponsorami, Certihost.net oraz Noxnet.pl których właśnie chciałbym wymienić, to dzięki nim serwis mógł się dalej rozwijać. Estetyczna grafika, obrazek Goku SSJ3 oraz po raz pierwszy shoutbox w którym mogli się wypowiadać fani tworzyły niezwykłą atmosferę dla Internauty który wchodził na stronę która wtedy oficjalnie już nazwana była Cinekball. Wtedy żyłem tylko i wyłącznie światem anime.

Poznałem kilka nowych tytułów i niezwykle spodobało mi się anime o nazwie Naruto, na tyle że w nowej wersji strony nie tylko zmieniła się szata graficzna ale doszedł nowy tytuł. Ta odsłona była bardzo długo w Internecie i była bardzo funkcjonalna. Niestety nie wiem jakim cudem nie zapisałem nigdzie tej wersji strony i możecie zobaczyć tylko pusty szablon. Pożegnaliśmy się ze sponsorami więc musiałem poszukać nowego, i tak znalazłem konto na serwerze www.elpis.pl i gdyby nie Sebek z tej właśnie firmy pewnie dzisiaj tego byście wogóle nie czytali, więc jemu należą się wielkie podziękowania. Dzięki koncie jakie otrzymałem strona nabrała tempa w rozwoju. Bardzo wielu ludziom grafika oraz strona niezwykle się podobała.

Co zapoczątkowało pomysł na nową wersję strony. Miała ona menu lewe i prawe, oraz ciekawą grafikę, jednak uważam że była jedną gorszych odsłon i nie wspominam jej tak miło jak poprzednie wersje. Ewidentnie brakowało mi pomysłu nie tylko widać na wersje ale i na prowadzenie strony ponieważ splot różnych wydarzeń skierował mnie w stronę zamknięcia serwisu i tak też zrobiłem. Cinekball po raz pierwszy znika z Internetu, była to jednak decyzja której żałowałem jednak zdecydowany brak czasu zmusił mnie do tego. Po przerwie i głębszym przemyśleniu postanowiłem przywrócić serwis i aktualny wygląd oraz działanie możecie codziennie śledzić. Cinekball od zawsze prowadziłem i prowadzę sam, jaka będzie przyszłość nie wiem, jestem jednak bardzo dumny z tego co stworzyłem. Wiele serwisów prowadzi mniej czy więcej osób i one upadają, są bardzo nietrwałe bo nikt nie jest z nimi związany. Ja mogę powiedzieć jedno na pewno, gdy przywracałem serwis wiedziałem że on zawsze już będzie w Internecie niezależnie od rozwoju sytuacji, nie po to tyle nad nim spędziłem czasu by tak łatwo go zamknąć, wiem że tamto odejście było dużym błędem i nie zamierzam popełnić go po raz drugi. Wzbogaciłem stronę także o nowe anime jakim jest Bleach. Aktualnie strona oprócz rzeczywiście bogatej przeszłości może się pochwalić bardzo dobrymi informacjami, bogatym wyborem multimedii oraz adresem www.cinekball.pl jak i sklepikiem internetowym z własnymi wyrobami.


Tylko , jak również .


 
 


Zajrzyj na Sztuki Walki Częstochowa jak i Filmiki MMA.
Nasza strona to skarbnica wiedzy o Dragon Ball, Naruto, Bleach oraz ogólnie Anime.
Posiadany Tapety, Gry, Odcinki Online, różne Multimedia, oraz spory dział Download.

Created by All4Net.pl - Strony Internetowe Częstochowa