Witaj na
         www.cinekball.pl

     Skarbnicy wiedzy na
     temat trzech anime,
    jakimi są Dragon Ball,
      Naruto oraz Bleach.

    Życzę miłego pobytu. 
 


»  News
»  Sklepik
»  Konkurs
»  Dotacje
»  Toplisty
»  Programy
»  Redakcja
»  Wymiana
»  Wyniki Sond
»  Historia Strony
»  Admin
»  FAQ»  Naruto ?
»  M. Kishimoto
»  Chakra
»  Klasyfikacja»  Gify

»  Gify

»  Środki Masowego Przekazu
Ilość osób online : 3

 
»  naruto informacje / Chakra


Niektórzy mogą się zastanawiać co to jest Chakra ... jak to Naruto mówi ... utalentowani ninja mówią Catra, hehe :P A więc spróbuje poczęści przedstawić wam czym w anime Naruto jest to popularne słowo i co oznacza i do czego się odnosi :)

Tak jak widzimy na obrazku obok, Chakra jest to skumulowana w jedną energia duchowa i fizyczna którą shoinobi wykorzystują do zrobienia danego jutsu poprzez wykonanie odpowiedniej pieczęci czyli znaków rękoma i odwołanie się do jednego z żywiołów. Energia fizyczna pochodzi z komórek ludzkiego ciała którą ninja podwyższają poprzez trening, siła duchowa shinobi natomiast wzrasta razem z doświadczenieniem które ninja zdobywa podczas wykonywanych misji. Ilość wydobywanej Chakry u każdego shinobi jest inna w zależności od umięjętności przetwarzania i kontrolowania jej, jedni mogą zużyć na stworzenie Chakry więcej energii duchowej i fizycznej niż inni któzy wydobędą jej taką samą ilość. Oczywiście każdy dąży do utworzenia odpowiedniej ilości Chakry potrzebnej do każdego jutsu po najmniejszych kosztach stracenia energii ale także by były jak najlepsze skutki zgromadzonej Chakry. Po zgromadzeniu za pomocą znaków rąk wyzwala się Chakrę odnosząc się do jednego z pięciu żywiłów czyli: Katon - Ogień, Doton - Ziemia, Suiton - Woda, Fuuton - Wiatr, Raiton - Piorun.

W ciele każdego shinobi jest obok innych układów w ciele układ w którym znajduje się przetworzona Chakra. Na końcach cieńkich rurek znajdują się wyloty Chakry zwanych Tenketsu których na całym ciele jest 361 w któych ninja może skumulować Chakrę by np. chodzić po drzewie bądĽ chociażby zrobić różne techniki czego przykładem może być Chidori. Nie umiejętne wykorzystywanie Chakry ma swoje konsekwencje, gdy skulujemy zbyt dużo Chakry w jedym wylocie może to poparzyć skórę shoinobi natomiast po zużyciu zbyt dużej ilości ciało musi solidnie wypocząć by wrócić do dawnego stanu. Jeżeli natomist zużylibyśmy całą Chakrę to skutkiem może być śmierć. Klan Hyuga ma zdolność widzenia układu Chakry i Tenketsu przez co może kontrolować jej przepływ co znaczy że gdy właściwie naciście większość Tenketsu ma kontrolę nad przeciwnikiem który niedość że nie może korzystać z Chakry to ma problemy z ciałem.

Ostatnią ważną rzeczą którą chciałem wam przekazać o Chakrze jest taka że u każdego ninja znajduje się osiem bram które kontrolują przepływ Chakry. Każda brama jest odpowiednio nazwana. Istnieje technika, Pierwotny Lotos, która otwiera te bramy, lecz co to daje ? A więc ninja który będzie otwierał wszystkie bramy pokolei zyska 10x moc, czyli siłę szbkośc itd. Gdy uda mu się otworzyć wszystkie osiem bram będzie silniejszy od samego Kage'a. Niestety ... Jest też zła strona medalu ... Shinobi który odważy użyć się tej techniki tylko na chwilę zyska taką moc. PóĽniej skutki są opłakane w zależności od ilości otworzonych bram. Wiadomo ... Im więcej bram tym ninja silniejszy jednak skutki tragiczniejsze ... Mieśnie nie wytrzymują podobnie jak ciało ... Już po otwarciu kilku z bram shinobi może liczyć że czeka go śmierć. szystko zależy od wytrzymałości ...


Myślę że przekazałem wam wystarczjącą ilość informacji o Chakrze, mam nadzieje że za bardzo nie zamotałem i coś z tego zrozumieliście a także że coś wyniesiecie :)


 
 


Zajrzyj na Sztuki Walki Częstochowa jak i Filmiki MMA.
Nasza strona to skarbnica wiedzy o Dragon Ball, Naruto, Bleach oraz ogólnie Anime.
Posiadany Tapety, Gry, Odcinki Online, różne Multimedia, oraz spory dział Download.

Created by All4Net.pl - Strony Internetowe Częstochowa
   


Nasza strona Cinekball.pl poświęcona jest kultowej serii anime i mangi - Dragon Ball! Jeśli jesteś fanem tej serii, to na pewno dobrze trafiłeś. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Goku i jego przyjaciółmi, to na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Dragon Ball to jedna z najbardziej kultowych serii anime i mangi, która zyskała sobie ogromną popularność na całym świecie. Seria ta powstała w 1984 roku i została stworzona przez japońskiego mangakę, Akirę Toriyamę. Opowiada ona o przygodach młodego wojownika o imieniu Goku, który wraz ze swoimi przyjaciółmi stara się ocalić świat przed różnymi złowrogimi siłami. W serii tej pojawiają się też charakterystyczne postaci takie jak Vegeta, Piccolo, czy Bulma.

Seria Dragon Ball podzielona jest na kilka sezonów, z których najbardziej znane są "Dragon Ball", "Dragon Ball Z" oraz "Dragon Ball Super". W pierwszym sezonie poznajemy historię młodego Goku, który opuszcza swoją wyspę, aby poszukać tajemniczych kul smoka, które mogą spełnić jego życzenia. W kolejnych sezonach śledzimy dalsze przygody Gokua, a także jego syna Gohana, który okazuje się być mocniejszy od swojego ojca.

W serii Dragon Ball występuje wiele innych bohaterów, którzy pojawiają się w różnych momentach i pomagają Gokowi w walce ze złem. Do najważniejszych postaci należą m.in.: Piccolo - niegdyś złoczyńca, który połączył swoje siły z Gokiem, aby pokonać wspólnego wroga, Vegeta - książę wojowników z planety Vegeta, który początkowo był wrogiem Gokua, a następnie stał się jego sojusznikiem, oraz Bulma - genialna naukowiec, która pomaga Gokowi w odkrywaniu tajemnic kul smoka.

Na naszej stronie znajdziesz najważniejsze informacje na temat serii Dragon Ball - zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych fanów. Przedstawimy Ci historię serii, opowiemy o głównych bohaterach, a także przyjrzymy się wszystkim sezonami - od klasycznego "Dragon Ball", przez "Dragon Ball Z" aż po najnowszą odsłonę "Dragon Ball Super".

Nie zabraknie także informacji o mandze, filmach i grach video związanych z tą kultową serią. Na naszej stronie znajdziesz też ciekawostki i poradniki, które pomogą Ci jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie Dragon Ball.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną i odkrycia wszystkich tajemnic świata Dragon Ball!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Drugim anime które znalazło miejsce na Cinekball.pl jest jedna z najbardziej kultowych serii anime i mangi - Bleach! Jeśli jesteś fanem tej serii, to na pewno dobrze trafiłeś. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Shinigami i Hollowami, to na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Bleach to seria anime i mangi, która zyskała sobie ogromną popularność na całym świecie. Seria ta powstała w 2001 roku i została stworzona przez japońskiego mangakę, Tite Kubo. Opowiada ona historię chłopaka o imieniu Ichigo Kurosaki, który zyskuje moc Shinigamiego i wraz z drużyną przyjaciół stara się ocalić świat przed atakami Hollowów - duchów zmarłych, które przekształciły się w potwory.

Bleach to seria podzielona na kilka sezonów, z których najbardziej znane są "Bleach: The Substitute", "Bleach: The Arrancar", "Bleach: The Lost Agent" oraz "Bleach: The Thousand-Year Blood War". W pierwszym sezonie poznajemy historię Ichigo Kurosakiego, który zyskuje moc Shinigamiego po spotkaniu z Rukia Kuchiki - Shinigami z innej rzeczywistości. W kolejnych sezonach śledzimy dalsze przygody Ichigo i jego drużyny, a także pojawiają się nowe postacie, takie jak Ulquiorra Cifer czy Gin Ichimaru.

W serii Bleach występuje wiele innych postaci, które pojawiają się w różnych momentach i pomagają Ichigo w walce ze złem. Do najważniejszych postaci należą m.in.: Rukia Kuchiki - Shinigami, która przekazuje swoją moc Ichigo, Kisuke Urahara - właściciel sklepu z akcesoriami Shinigami, który pomaga Ichigo w walce ze złem oraz Sōsuke Aizen - jeden z najpotężniejszych Arrancarów, który staje się jednym z głównych wrogów Ichigo.

Na naszej stronie znajdziesz najważniejsze informacje na temat serii Bleach - zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych fanów. Przedstawimy Ci historię serii, opowiemy o głównych bohaterach, a także przyjrzymy się wszystkim sezonami - od "Bleach: The Substitute" aż po najnowszą odsłonę "Bleach: The Thousand-Year Blood War".

Seria Bleach to nie tylko anime, ale także manga. Manga jest japońską wersją komiksu i opowiada tę samą historię co anime, ale w inny sposób.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Trzecim anime które znalazło miejsce na Cinekball.pl jest jedna z najpopularniejszych serii anime i mangi - Naruto! Jeśli jesteś fanem tej serii, to na pewno dobrze trafiłeś. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ninja, to na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Naruto to seria anime i mangi, która opowiada historię młodego ninja o imieniu Naruto Uzumaki. Seria ta powstała w 1999 roku i została stworzona przez japońskiego mangakę, Masashiego Kishimoto. Naruto to chłopiec, który marzy o zostaniu Hokage - liderem wioski ninja. Aby osiągnąć ten cel, musi przejść wiele trudnych prób i stawić czoła wielu wrogom.

Naruto to seria podzielona na wiele sezonów, z których najbardziej znane są "Naruto", "Naruto Shippuden" oraz "Boruto: Naruto Next Generations". W pierwszych sezonach poznajemy historię Naruto, który stara się zdobyć szacunek w swojej wiosce i zostać najlepszym ninja. Wraz z upływem czasu, Naruto staje się coraz silniejszy i zdolniejszy, a jego walka ze złem staje się coraz bardziej złożona.

W serii Naruto występuje wiele postaci, które towarzyszą Naruto w jego przygodach. Do najważniejszych postaci należą m.in.: Sasuke Uchiha - przyjaciel i rywal Naruto, który pragnie zemsty na swojej rodzinie, Sakura Haruno - przyjaciółka Naruto i uczennica Tsunade, która staje się jedną z najlepszych ninja medyków oraz Kakashi Hatake - nauczyciel i mentor Naruto, który naucza go nowych technik i strategii walki.

Na naszej stronie znajdziesz wszystkie informacje na temat serii Naruto - zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych fanów. Przedstawimy Ci historię serii, opowiemy o głównych bohaterach, a także przyjrzymy się wszystkim sezonami - od "Naruto" aż po najnowszą odsłonę "Boruto: Naruto Next Generations".

Seria Naruto to nie tylko anime, ale także manga. Manga jest japońską wersją komiksu i opowiada tę samą historię co anime, ale w inny sposób. Na naszej stronie przedstawimy Ci również informacje o mandze oraz postaciach, które występują tylko w mandze.

Na naszej stronie znajdziesz również wiele ciekawostek na temat serii Naruto, takich jak np. fakty dotyczące postaci czy opisy różnych technik ninja. Będziemy również na bieżąco informować o nowych odcinkach i rozwoju serii. Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco.