Witaj na
         www.cinekball.pl

     Skarbnicy wiedzy na
     temat trzech anime,
    jakimi są Dragon Ball,
      Naruto oraz Bleach.

    Życzę miłego pobytu. 
 


»  News
»  Sklepik
»  Konkurs
»  Dotacje
»  Toplisty
»  Programy
»  Redakcja
»  Wymiana
»  Wyniki Sond
»  Historia Strony
»  Admin
»  FAQ»  Naruto ?
»  M. Kishimoto
»  Chakra
»  Klasyfikacja»  Gify

»  Gify

»  Środki Masowego Przekazu

Zobacz System reklamy Test
a także .
Ilość osób online : 1

 
»  naruto informacje / Chakra


Niektórzy mogą się zastanawiać co to jest Chakra ... jak to Naruto mówi ... utalentowani ninja mówią Catra, hehe :P A więc spróbuje poczęści przedstawić wam czym w anime Naruto jest to popularne słowo i co oznacza i do czego się odnosi :)

Tak jak widzimy na obrazku obok, Chakra jest to skumulowana w jedną energia duchowa i fizyczna którą shoinobi wykorzystują do zrobienia danego jutsu poprzez wykonanie odpowiedniej pieczęci czyli znaków rękoma i odwołanie się do jednego z żywiołów. Energia fizyczna pochodzi z komórek ludzkiego ciała którą ninja podwyższają poprzez trening, siła duchowa shinobi natomiast wzrasta razem z doświadczenieniem które ninja zdobywa podczas wykonywanych misji. Ilość wydobywanej Chakry u każdego shinobi jest inna w zależności od umięjętności przetwarzania i kontrolowania jej, jedni mogą zużyć na stworzenie Chakry więcej energii duchowej i fizycznej niż inni któzy wydobędą jej taką samą ilość. Oczywiście każdy dąży do utworzenia odpowiedniej ilości Chakry potrzebnej do każdego jutsu po najmniejszych kosztach stracenia energii ale także by były jak najlepsze skutki zgromadzonej Chakry. Po zgromadzeniu za pomocą znaków rąk wyzwala się Chakrę odnosząc się do jednego z pięciu żywiłów czyli: Katon - Ogień, Doton - Ziemia, Suiton - Woda, Fuuton - Wiatr, Raiton - Piorun.

W ciele każdego shinobi jest obok innych układów w ciele układ w którym znajduje się przetworzona Chakra. Na końcach cieńkich rurek znajdują się wyloty Chakry zwanych Tenketsu których na całym ciele jest 361 w któych ninja może skumulować Chakrę by np. chodzić po drzewie bądĽ chociażby zrobić różne techniki czego przykładem może być Chidori. Nie umiejętne wykorzystywanie Chakry ma swoje konsekwencje, gdy skulujemy zbyt dużo Chakry w jedym wylocie może to poparzyć skórę shoinobi natomiast po zużyciu zbyt dużej ilości ciało musi solidnie wypocząć by wrócić do dawnego stanu. Jeżeli natomist zużylibyśmy całą Chakrę to skutkiem może być śmierć. Klan Hyuga ma zdolność widzenia układu Chakry i Tenketsu przez co może kontrolować jej przepływ co znaczy że gdy właściwie naciście większość Tenketsu ma kontrolę nad przeciwnikiem który niedość że nie może korzystać z Chakry to ma problemy z ciałem.

Ostatnią ważną rzeczą którą chciałem wam przekazać o Chakrze jest taka że u każdego ninja znajduje się osiem bram które kontrolują przepływ Chakry. Każda brama jest odpowiednio nazwana. Istnieje technika, Pierwotny Lotos, która otwiera te bramy, lecz co to daje ? A więc ninja który będzie otwierał wszystkie bramy pokolei zyska 10x moc, czyli siłę szbkośc itd. Gdy uda mu się otworzyć wszystkie osiem bram będzie silniejszy od samego Kage'a. Niestety ... Jest też zła strona medalu ... Shinobi który odważy użyć się tej techniki tylko na chwilę zyska taką moc. PóĽniej skutki są opłakane w zależności od ilości otworzonych bram. Wiadomo ... Im więcej bram tym ninja silniejszy jednak skutki tragiczniejsze ... Mieśnie nie wytrzymują podobnie jak ciało ... Już po otwarciu kilku z bram shinobi może liczyć że czeka go śmierć. szystko zależy od wytrzymałości ...


Myślę że przekazałem wam wystarczjącą ilość informacji o Chakrze, mam nadzieje że za bardzo nie zamotałem i coś z tego zrozumieliście a także że coś wyniesiecie :)


Tylko , jak również .


 
 


Zajrzyj na Sztuki Walki Częstochowa jak i Filmiki MMA.
Nasza strona to skarbnica wiedzy o Dragon Ball, Naruto, Bleach oraz ogólnie Anime.
Posiadany Tapety, Gry, Odcinki Online, różne Multimedia, oraz spory dział Download.

Created by All4Net.pl - Strony Internetowe Częstochowa