Witaj na
         www.cinekball.pl

     Skarbnicy wiedzy na
     temat trzech anime,
    jakimi są Dragon Ball,
      Naruto oraz Bleach.

    Życzę miłego pobytu. 
 


»  News
»  Sklepik
»  Konkurs
»  Dotacje
»  Toplisty
»  Programy
»  Redakcja
»  Wymiana
»  Wyniki Sond
»  Historia Strony
»  Admin
»  FAQ»  Naruto ?
»  M. Kishimoto
»  Chakra
»  Klasyfikacja»  Gify

»  Gify

»  Środki Masowego Przekazu
Ilość osób online : 2

 
»  bleach informacje / Techniki Walki


Shinigami

Każdy Shinigami ma cztery sposoby walki, są to: Zanjutsu - techniki cięcia, Hakuda - walka gołymi rękoma i nogami, Hohou - techniki poruszania się oraz Kidou - Demoniczna Magia. Są one w walce stosowane razem a także niekiedy łączone.

   

Doskonaląc je każdy Shinigami doprowadzi każdą z tych technik do maximum swoich możliwości co nazywane jest limitem którego nie da się przekroczyć, czyli dalej rozwinąć się nie da. Czy nie ma sposobu, aby przekroczyć ten próg i zwiększyć swoje umiejętności ? Jest tylko jeden sposób - transformacja Shinigami w Pustego.

Przeprowadzając badania nad Pustymi nikt nie znalazł sposobu by przekroczyć granicę dzielącą Pustego od Shinigami. Jednak do czasu ... Urahara Kisuke znalazł sposób, przekraczało to wiedzę Społeczności Dusz. Stworzył on Hougyoku - Rozdrobniony Skarb, niebezpieczny twór, chciał go zniszczyć jednak nie mógł znaleĄć sposobu na jego zniszczenie więc umieścił barierę wokół Hougyoku i zagrzebał głęboko w obrębie innej duszy. Są dwa sposoby na wyciągnięcie czegoś powiązanego i zagrzebanego w duszy, pierwszy to dusza musi zostać potraktowana czymś o olbrzymich mocach destrukcji jak Soukyoku, druga, siłą oddzielić ją przy pomocy jakiejś metody bezpośrednio naruszającej strukturę duszy którą także opracował Urahara Kisuke.


Hollows

Puści nie tylko wyglądają przeróżnie ale mają także przeróżne techniki walki. Każdy z nich potrafi się przenieść z dowolnego miejsca do swojej strefy pustych gdzie może się zregenerować i po tym znowu przybyć na miejsce walki.

   

Jedne z nich wolą atakować fizycznie, wręcz czy energią z dystansu. Inne mają skrzydła które dodatkowo umożliwiają latanie. Inne potrafią przywołać sobie z ciała małych pomocników. Jeszcze inna ich technika to pijawki które przylegają do przeciwnika i po ich aktywowaniu one wybuchają. Technika "Wielkiego Rybaka" to wabienie istot z wysoką energią duchową dzięki wypustce jaką posiada która może przybrać postać człowieka. Potrafią także wydłużać swoje części ciała, jak ręce itp. Inne mogą przejmować kontrolę nad ludźmi. Jeszcze inne maja zdolność łączenia się istotami duchowymi czy dzięki dotykowi macek przemieniają Zabójcę Dusz w pył przez co Shinigami nie może już na nim polegać.

   

Wielcy Puści jak Menos poprzez swój wielki rozmiar niedość że może narobić wiele szkód walcząc wręcz jest trudny do uszkodzenia ponieważ sam jego rozmiar go chroni przed atakami przeciwnika. Pozatym używa on Cero czyli energii skumulowanej w buzi która niszczy wszystko pozostawiając tylko atomy. Na dodatek gdy jeden ze swoich jest w tarapatach używają oni Negashion które ma na celu odizolowanie Pustego od świata w którym się znajduje i przetransportowanie go do świata Pustych.


Quincy

Jedyny żyjący Niszczyciel jakiego znamy to Ishida Uryuu. Jest on osobą która walczy z dystansu. Na początku tworzył on dzięki krzyżykowi jaki posiadają Quincy łuk który przy pomocy energii duchowej duchowej właściciela pozwala robić strzały i atakować przeciwnika. Następnym poziomem zdolności Quincy jest założenie specjalnej rękawicy dzięki której energia duchowa niezwykle wzrasta do szczytu potęgi Quincy, łuk nie jest już tworzony z energii duchowej a bardziej stały, żelazny który tworzy rękawica. By móc ją kontrolować trzeba przejść niezwykle ciężki trening, utworzyć łuk i strzelać z niego 7 dni i 7 nocy. Gdy raz się ją założy nie można już jej zdejmować ponieważ groziło to by utratą mocy Quincy jednak chwilę przed tym moc takiego człowieka byłaby nie ograniczona. Szybkość to również atuty Quincy, wymyślili oni choćby Nogi Latającej Kurtyny czyli technikę która tworzy pod stopami strumienie energii duchowej które umożliwiają szybkie poruszanie się. Inna technika to Niebiański Dziki Kostium Marionetki, nie zliczone nitkowate wiązki energii duchowej łącząc się i przeplatając sprawiają iż przeciwnik który ma zmiażdżoną rękę czy nogę może poruszać nimi identycznie jak przedtem co pozwala im walczyć jakby bez szwanku dopóki nie zginie, początkowo ta technika została wymyślona by starsi Quincy mogli się kontynuować walkę z pustymi, ostateczne zwieńczenie technik Quincy.


Chad

Chad od urodzenia był obdarzony niezwykłą siłą oraz wytrzymałością, nikogo się nie bał, chciał pomagać słabszym i nie wykorzystywał swojej siły do złych celów. Poprzez przepływ mocy Ichigo przez Sado, uaktywnione zostały nowe zdolności duchowe Chada. Na prawym ramieniu pojawił się jakby pancerz oplatający rękę który lekko ją chronił, jednak głównym zadaniem jego "ręki" to atak. Uruchamiana ona była siłą umysłu.

  

Ciosy zostały jeszcze bardziej wzmocnione oraz mógł wystrzelić ogromną energię w przeciwnika co jest bardzo dobrym atakiem z dystansu. Na początku mógł atakować tylko kilka razy dziennie jednak z czasem również zdolność wielokrotnego ataku wzrosła. Moc ataków była tak duża że mogłaby bez problemu nie tylko zranić ale i zabić kapitana, szybkość była jego słabym punktem przez co przeciwnik mógł ich uniknąć.


Orichime

Orichime ma jedną z technik walki która nie jest zwyczajna, gdy Ichigo obudził siłę duchową u Inoue, w spince którą dostała od brata pojawiły się małe latające "kwiaty" które są techniką walki Orichime. Posiadają różne umiejętności jednak wszystkich opierają się na tworzeniu tarcz. Nazywają się : Hinagiku, Baigon, Lily które tworzą tarczę obronną, Shunou, Ayame które potrafią leczyć oraz Tsubaki który atakuje.

   

Sama uważa się za nieprzydatną podczas walki jednak jej niezwykłymi zdolnościami zainteresował się Kurotsuchi Mayuri który chiał przeprowadzać na niej swoje badania.


 
 


Zajrzyj na Sztuki Walki Częstochowa jak i Filmiki MMA.
Nasza strona to skarbnica wiedzy o Dragon Ball, Naruto, Bleach oraz ogólnie Anime.
Posiadany Tapety, Gry, Odcinki Online, różne Multimedia, oraz spory dział Download.

Created by All4Net.pl - Strony Internetowe Częstochowa
   


Nasza strona Cinekball.pl poświęcona jest kultowej serii anime i mangi - Dragon Ball! Jeśli jesteś fanem tej serii, to na pewno dobrze trafiłeś. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Goku i jego przyjaciółmi, to na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Dragon Ball to jedna z najbardziej kultowych serii anime i mangi, która zyskała sobie ogromną popularność na całym świecie. Seria ta powstała w 1984 roku i została stworzona przez japońskiego mangakę, Akirę Toriyamę. Opowiada ona o przygodach młodego wojownika o imieniu Goku, który wraz ze swoimi przyjaciółmi stara się ocalić świat przed różnymi złowrogimi siłami. W serii tej pojawiają się też charakterystyczne postaci takie jak Vegeta, Piccolo, czy Bulma.

Seria Dragon Ball podzielona jest na kilka sezonów, z których najbardziej znane są "Dragon Ball", "Dragon Ball Z" oraz "Dragon Ball Super". W pierwszym sezonie poznajemy historię młodego Goku, który opuszcza swoją wyspę, aby poszukać tajemniczych kul smoka, które mogą spełnić jego życzenia. W kolejnych sezonach śledzimy dalsze przygody Gokua, a także jego syna Gohana, który okazuje się być mocniejszy od swojego ojca.

W serii Dragon Ball występuje wiele innych bohaterów, którzy pojawiają się w różnych momentach i pomagają Gokowi w walce ze złem. Do najważniejszych postaci należą m.in.: Piccolo - niegdyś złoczyńca, który połączył swoje siły z Gokiem, aby pokonać wspólnego wroga, Vegeta - książę wojowników z planety Vegeta, który początkowo był wrogiem Gokua, a następnie stał się jego sojusznikiem, oraz Bulma - genialna naukowiec, która pomaga Gokowi w odkrywaniu tajemnic kul smoka.

Na naszej stronie znajdziesz najważniejsze informacje na temat serii Dragon Ball - zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych fanów. Przedstawimy Ci historię serii, opowiemy o głównych bohaterach, a także przyjrzymy się wszystkim sezonami - od klasycznego "Dragon Ball", przez "Dragon Ball Z" aż po najnowszą odsłonę "Dragon Ball Super".

Nie zabraknie także informacji o mandze, filmach i grach video związanych z tą kultową serią. Na naszej stronie znajdziesz też ciekawostki i poradniki, które pomogą Ci jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie Dragon Ball.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną i odkrycia wszystkich tajemnic świata Dragon Ball!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Drugim anime które znalazło miejsce na Cinekball.pl jest jedna z najbardziej kultowych serii anime i mangi - Bleach! Jeśli jesteś fanem tej serii, to na pewno dobrze trafiłeś. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Shinigami i Hollowami, to na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Bleach to seria anime i mangi, która zyskała sobie ogromną popularność na całym świecie. Seria ta powstała w 2001 roku i została stworzona przez japońskiego mangakę, Tite Kubo. Opowiada ona historię chłopaka o imieniu Ichigo Kurosaki, który zyskuje moc Shinigamiego i wraz z drużyną przyjaciół stara się ocalić świat przed atakami Hollowów - duchów zmarłych, które przekształciły się w potwory.

Bleach to seria podzielona na kilka sezonów, z których najbardziej znane są "Bleach: The Substitute", "Bleach: The Arrancar", "Bleach: The Lost Agent" oraz "Bleach: The Thousand-Year Blood War". W pierwszym sezonie poznajemy historię Ichigo Kurosakiego, który zyskuje moc Shinigamiego po spotkaniu z Rukia Kuchiki - Shinigami z innej rzeczywistości. W kolejnych sezonach śledzimy dalsze przygody Ichigo i jego drużyny, a także pojawiają się nowe postacie, takie jak Ulquiorra Cifer czy Gin Ichimaru.

W serii Bleach występuje wiele innych postaci, które pojawiają się w różnych momentach i pomagają Ichigo w walce ze złem. Do najważniejszych postaci należą m.in.: Rukia Kuchiki - Shinigami, która przekazuje swoją moc Ichigo, Kisuke Urahara - właściciel sklepu z akcesoriami Shinigami, który pomaga Ichigo w walce ze złem oraz Sōsuke Aizen - jeden z najpotężniejszych Arrancarów, który staje się jednym z głównych wrogów Ichigo.

Na naszej stronie znajdziesz najważniejsze informacje na temat serii Bleach - zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych fanów. Przedstawimy Ci historię serii, opowiemy o głównych bohaterach, a także przyjrzymy się wszystkim sezonami - od "Bleach: The Substitute" aż po najnowszą odsłonę "Bleach: The Thousand-Year Blood War".

Seria Bleach to nie tylko anime, ale także manga. Manga jest japońską wersją komiksu i opowiada tę samą historię co anime, ale w inny sposób.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Trzecim anime które znalazło miejsce na Cinekball.pl jest jedna z najpopularniejszych serii anime i mangi - Naruto! Jeśli jesteś fanem tej serii, to na pewno dobrze trafiłeś. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ninja, to na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Naruto to seria anime i mangi, która opowiada historię młodego ninja o imieniu Naruto Uzumaki. Seria ta powstała w 1999 roku i została stworzona przez japońskiego mangakę, Masashiego Kishimoto. Naruto to chłopiec, który marzy o zostaniu Hokage - liderem wioski ninja. Aby osiągnąć ten cel, musi przejść wiele trudnych prób i stawić czoła wielu wrogom.

Naruto to seria podzielona na wiele sezonów, z których najbardziej znane są "Naruto", "Naruto Shippuden" oraz "Boruto: Naruto Next Generations". W pierwszych sezonach poznajemy historię Naruto, który stara się zdobyć szacunek w swojej wiosce i zostać najlepszym ninja. Wraz z upływem czasu, Naruto staje się coraz silniejszy i zdolniejszy, a jego walka ze złem staje się coraz bardziej złożona.

W serii Naruto występuje wiele postaci, które towarzyszą Naruto w jego przygodach. Do najważniejszych postaci należą m.in.: Sasuke Uchiha - przyjaciel i rywal Naruto, który pragnie zemsty na swojej rodzinie, Sakura Haruno - przyjaciółka Naruto i uczennica Tsunade, która staje się jedną z najlepszych ninja medyków oraz Kakashi Hatake - nauczyciel i mentor Naruto, który naucza go nowych technik i strategii walki.

Na naszej stronie znajdziesz wszystkie informacje na temat serii Naruto - zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych fanów. Przedstawimy Ci historię serii, opowiemy o głównych bohaterach, a także przyjrzymy się wszystkim sezonami - od "Naruto" aż po najnowszą odsłonę "Boruto: Naruto Next Generations".

Seria Naruto to nie tylko anime, ale także manga. Manga jest japońską wersją komiksu i opowiada tę samą historię co anime, ale w inny sposób. Na naszej stronie przedstawimy Ci również informacje o mandze oraz postaciach, które występują tylko w mandze.

Na naszej stronie znajdziesz również wiele ciekawostek na temat serii Naruto, takich jak np. fakty dotyczące postaci czy opisy różnych technik ninja. Będziemy również na bieżąco informować o nowych odcinkach i rozwoju serii. Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco.